Vítejte v Zubrnicích

Vítejte v Zubrnicích

Vítejte v malebné vísce, ležící asi 15 km od krajského města Ústí nad Labem v údolí kopců CHKO České středohoří. Obec tvoří části obce Zubrnice a Týniště, ve kterých žije celkem 220 obyvatel.

Zubrnice jsou vzhledem k bohaté sbírce lidové architektury atraktivní vyhledávanou lokalitou pro konání tradičních jarmarků a také filmařů, kteří si zdejší panenskou přírodu vybírají pro svá filmová díla (např.: F. Renč - Rebelové). Na své si pochopitelně přijdou i turisté, pro které zdejší příroda nachystala zajímavé tipy na pěší i cyklistické výlety. Zubrnice je stará trhová vesnice, leží 17 km východně od Ústí nad Labem. Vznikla pravděpodobně na přelomu 12. a 13. století při vnitřní kolonizaci, o čemž svědčí i návesní typ půdorysu, dochovaný v hrubých rysech až dodnes. První písemné zmínky o obci jsou z roku 1352.

Náš region

České středohoří je poměrně rozsáhlé pohoří, které zasahuje na území sedmi okresů. Jeho jedinečnost je především dána jeho značnou výškovou členitostí a unikátním reliéfem. Jeho současná podoba je výsledkem tektonického zdvihu, mladotřetihorní sopečné činnosti a následného usazování a zvětrávání.
České středohoří je především cílem atraktivních polodenních i celodenních výletů obyvatel přilehlých severočeských průmyslových center, zejména krajského města Ústí nad Labem. Nevznikla zde větší střediska pobytového cestovního ruchu. Oblast je komunikačně dobře přístupná, vede tudy řada železničních tratí i důležitých silničních tahů, což usnadňuje příjezd i návrat z výletu.

Turisté vyhledávají zejména vrcholky Českého středohoří, které skýtají široký rozhled i požitek z putování zajímavými přírodními partiemi (např.Milešovka, Bořeň, Lovoš, Varhošť).Je zde řada hradních zřícenin (Hazmburk, Kostomlaty, Ostrý, Kamýk aj.), zámků (Ploskovice, Libochovice, Velké Březno, Roudnice n.L.) i památných měst (Litoměřice, Louny, Žatec). Národními kulturními památkami byly vyhlášeny hora Říp a Malá pevnost v Terezíně.

Kam dál

Aktuality

Kalendář akcí 2017

7. 1. 2017

Těšíme se na vaši návštěvu.

VÁNOCE VE SKANZENU

6. 1. 2017

Vánoční zvyky, výzdoba a vůně vánoček.

POUŤ NA SV. MAŘÍ MAGDALENU

6. 1. 2017

Procesí a mše svatá v kostele sv. Maří Magdaleny.

Závislý zubr

6. 1. 2017

Multikulturní festival

foto

Kalendář akcí

18. 2. 2017

Masopust

Průvod masek vesnicí

8. - 9. 4. 2017

Velikonoce

Tradiční velikonoce v Zubrnicích

celý kalendář akcí

Plánek obce

Plánek obce

Kontakt

Zubrnice č.p.27
pošta Ústí nad Labem, 400 02 Kde nás najdete - mapa